{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419181

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با بررسی مناطق مختلف آمریکا در خصوص میزان فساد اداری و دولتی، شهر کلمبیا، با اختلاف فاحشی حتی با ایالت‌های این کشور، فاسدترین منطقه شناخته شد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ گزارش جدیدی توسط دانشگاه شیکاگو منتشر شده که نشان‌دهنده میزان فساد بخش دولتی در شهرها و ایالت‌های آمریکا است. این گزارش توسط استاد و مشاور سیاسی UIC، دیک سیمپسون تالیف شده و مبتنی بر آنالیز آمار فساد عمومی از وزارت دادگستری است.

گفتنی است که در مجموع، 19 هزار و 634 مورد محکومیت فساد عمومی در سراسر آمریکا طی یک دهه گذشته اعلام شده که 695 مورد مرتبط با مقامات رسمی، کارمندان فدرال و پیمانکاران دولتی، تنها در سال 2018 بوده است.

قابل ذکر است که در گزارش ارائه شده، این مشکل در بین 50 ایالت و ناحیه کلمبیا بررسی شده و مشخص شد که ایالت کلمبیا، در بین سال‌های 1976 و 2018، با آمار 16.79 مورد در بین 10 هزار نفر، بیشترین تعداد تخلفات و فساد اداری را داشته است.

با اختلاف فاحش از کلمبیا، ایالت لوئیزیانا، با میانگین 2.62 مورد در بین 10 هزار نفر، در جایگاه دوم و ایالت ایلینویز با 1.66 مورد در جایگاه سوم لیست ایالت‌های پرفساد آمریکا  قرار گرفتند.

آمار بالای فساد اداری در ایالت ایلینویز به دلیل بالا بودن تعداد جرایم در شهر شیکاگو بوده که باری دیگر به عنوان فاسدترین شهر این ایالت شناخته شده است.

حوزه قضایی ایلینویز، 1750 مورد محکومیت فساد عمومی، در بین سال‌های 1976 تا 2018 ثبت کرده است.

در نمودار ارائه شده، فاسدترین ایالت‌های آمریکا را دربین سال‌های 1976 تا 2018 را مشاهده می‌کنید؛

بررسی وضعیت فساد در آمریکا/ آمار سر به فلک کشیده فساد دولتی در کلمبیا

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری