کد خبر 419149

آمریکا برای شیوع گسترده بیماری کرونا آماده می‌شود

مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند خود را برای گسترش احتمالی ویروس کرونا در شهرهای مختلف این کشور که سبب تعطیلی مدارس و کسب و کارها خواهد شد آماده کرده اند.

به گزارش رویترز، مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند خود را برای گسترش احتمالی ویروس کرونا در شهرهای مختلف این کشور که سبب تعطیلی مدارس و کسب و کارها خواهد شد آماده کرده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تاکنون 35 نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند، اما این بیماری هنوز در آمریکا همچون آسیا به مرحله همه گیری نرسیده است. اما به گفته نانسی مسونیر، یک مقام مرکز کنترل و پیگشیری از بیماری های دولت آمریکا مقامات بهداشتی این کشور در حال آماده کردن پرسنل درمانی برای ریسک گسترش ویروس هستند.

وی افزود، مقامات بهداشتی می خواهند اگر در هفته های آینده ویروس شروع به گسترش در شهرهای آمریکا کرد، همانند کشورهای آسیایی آماده تعطیلی مدارس و کسب و کارها باشند.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که فرصت محدود مهار همه گیری جهانی ویروس کرونا که تاکنون موجب مرگ بیش از 2000 نفر شده در حال اتمام است و ویروس در حال گسترش در 26 کشور جهان از جمله کره جنوبی، ایران، لبنان و ایتالیاست.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی در ژنو گفت:‌«اگر ما خوب عمل کنیم می توانیم جلوی بروز یک بحران جدی را بگیریم اما اگر فرصت را از دست بدهیم با مشکلی جدی مواجه خواهیم شد.»

از میان 329 آمریکایی تخلیه شده از کشتی کروز قرنطینه شده در سواحل ژاپن تست 18 نفر مثبت اعلام شده است. 11 نفر از این بیماران در مرکز درمانی دانشگاه نبراسکا، 5 نفر در مراکز درمانی نزدیک پایگاه هوایی تراویس در کالیفرنیا و 2 نفر نیز در نزدیکی پایگاه هوایی لاکلند در سن آنتونیوی تگزاس نگهداری می شوند.

مسونیر گفت مرکز پیشگیری و درمان بیماری ها همچنان در حال انجام حجم زیادی از تست ها در مورد ابتلای افراد به کروناست. به گفته اتحادیه های لابراتوارهای سلامت عمومی آمریکا در حال حاضر تنها 3 ایالت آمریکا قادر به انجام تست ابتلا به ویروس کرونا هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • امحمد مهدی اسلامی (نام مستعار)
    ۰ ۰

    خطاب به آمریکا : زدی ضربتی ضربتی نوش کن . جهالت که کردی فراموش کن . به پند حکیمان فقط گوش کن . و گر نه دمت روی آن دوش کن . به بار یکم کار باهوش کن . جز این طالبی موشکی نوش کن .

  • امحمد مهدی اسلامی (نام مستعار)
    ۰ ۰

    بیاریم رو بدانش چون بزرگان . بیاموزیم تعلیمان قرآن . چرا بایکدگر باید بجنگیم ؟ برای حل مشکلها بلنگیم ؟ چرا باید زنیم ساز جدائی ؟ نباشد این روش راه خدائی . بگیریم دست یکدیگر بقوت . شویم پاسدار از عهد اخوت . بدست خود نسازیم راه بندان . نگردانیم دشمن شاد و خندان .