{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 418311

سخنگوی وزارت خارجه آلمان از بازگشت یک شهروند آلمانی به این کشور که به دلیل اقدامات خلاف قانون از سوی دستگاه قضایی ایران به ۳سال حبس محکوم شده بود، ابراز خشنودی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مقام‌های آلمان چهارشنبه تأیید کردند که دادگاهی در این کشور دستور آزادی یک ایرانی که از سوی آمریکا تحت پیگرد قرار داشته را تأیید کردند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» مقامات آلمانی از اظهارنظر درباره گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر اینکه آزادی این تبعه ایران بخشی از مبادله زندانی میان تهران و برلین بوده خودداری کردند.

«ماریا ادبهار» یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان در این‌باره گفت: «بسیار خوشحالیم که یک شهروند آلمانی به دنبال تلاش‌های بشردوستانه و دیپلماتیک از زندانی در ایران آزاد شد و به کشور بازگشت.»

به گزارش این منبع خبری، سخنگوی وزارت خارجه آلمان  از ذکر جزئیات بیشتری از این ماجرا خودداری کرد.

ایران چندی قبل یک تبعه آلمان را به دلیل تصویربرداری از اماکن ممنوعه بازداشت و به تحمل سه سال حبس محکوم کرد، اما دوشنبه این فرد را آزاد کرد

«احمد خلیلی» شهروند ایرانی اواخر سال ۱۳۹۶ به درخواست دادستانی آمریکا و به اتهام دور زدن تحریم‌ها و با حکم دادگاهی در آلمان در بازداشت به سربرد و قرار بود به آمریکا مسترد شود، اما با تلاش‌های دیپلماتیک ایران، روز یکشنبه به کشور بازگشت.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه روز سه شنبه در این زمینه گفت که در پی سلسله رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک و با همکاری موثر قوه قضاییه و سازمان اطلاعات سپاه، احمد خلیلی شهروند ایرانی به میهن بازگشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری