{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 416280

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

شیوع ویروس کرونا، نه تنها اقتصاد چین را فلج کرده، بلکه در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، تولید ناخالص داخلی جهان را نیز به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ بر اساس تحلیل ارائه شده توسط دویچه بانک، اثرات ناشی از شیوع ویروس کرونا سبب کاهش رشد تولید ناخالص داخلی جهان در سال 2020 خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود که تاثیر این ویروس، در آمریکا و اروپا نیز ملموس خواهد بود و حتی سبب کاهش 0.2 درصدی تولید ناخالص داخلی را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است چین، که مرکز شیوع این بیماری همه‌گیر است، سخت‌ترین صدمه را خواهد دید. پیش‌بینی می‌شود که تولید ناخالص داخلی این کشور، با 1.5 درصد کاهش در سه ماهه نخست سال 2020، به 4.6 درصد برسد.

انتظار می‌رود ژاپن نیز، به عنوان یک اقتصاد نوظهور در آسیا، با کاهش 0.4 درصدی در تولید ناخالص داخلی و منفی شدن آن ، ضربه سختی به خود ببیند.

قابل ذکر است که ویروس کرونا نه تنها تجارت چین را تحت تاثیر قرار داده، بلکه لغو سفرهای بی‌شمار آسیا، تعطیلی رستوران‌ها و کافه‌ها، وقفه طولانی در بازارهای سهام چین و لغو شدن نمایشگاه‌های مهم تجاری و رویدادهای ورزشی در منطقه، همه به زیان مالی محلی و جهانی کمک کرده است.

در نمودار  ارائه شده، پیش‌بینی تاثیر ویروس کرونا بر تولید ناخالص داخلی جهانی در سه ماهه نخست سال 2020 را مشاهده می‌کنید؛

photo_۲۰۲۰-۰۲-۱۱_۱۲-۲۳-۰۶

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری