{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 416192

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای پرتاب ماهواره توسط ایران را در تضاد با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد توصیف کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای پرتاب ماهواره توسط ایران را محکوم کرده و مدعی شده است که این اقدام بر خلاف تعهدات بین‌المللی ایران است.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه با اشاره به پرتاب ماهواره «ظفر» و همچنین رونمایی از موشک بالستیک تازه ایران، آمده است: «ایران، بر اساس بخشی از تعهداتش ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، نمی‌تواند فعالیت‌هایی از جمله شلیک [موشک]، مرتبط با موشک‌های بالستیک دارای توانایی حمل سلاح اتمی، انجام دهد.»

این بیانیه می‌افزاید: «توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران ثبات منطقه‌ای را تضعیف کرده و بر امنیت اروپا اثر می‌گذارد. فرانسه از ایران می‌خواهد کاملا به تعهدات بین‌المللی خود در این حوزه پایبند باشد.»

ادعای فرانسه در حالی مطرح می‌شود که ادعای یکسانی موشک بالستیک و ماهواره‌بر بارها رد شده است. علاوه بر این، در قطعنامه ۲۲۳۱ که مورد استناد پاریس قرار گرفته، با ادبیاتی غیرالزام‌آور از ایران خواسته شده که بر روی موشک‌هایی که «با هدف داشتن توانایی حمل کلاهک اتمی طراحی شده‌اند»، کار نکند.

ارسال نظر

 • شیری
  ۱ ۱

  اقایان خورد زمین و نابود شد بیانیه ندهید😂😂

 • محمد
  ۳ ۰

  برزیل گفته بزرگترین تهدید امنیت ملی ما، فرانسه است. اونوقت فرانسه میگه بمب اتمی ما برای اروپا امنیت میاره. چطور نوبت خودتون شد سلاح‌های کشتار جمعی که سازمان ملل ممنوع کرده برای شما خوب شد!

 • ناشناس
  ۳ ۱

  فرانسه خیلی خیلی غلط کرده !!!! فرانسه اگر خیلی جرات داره علیه اسرائیل بیانیه صادر کنه که سالهاست مردم نواره غزه رو از ضروریات و مایحتاج اولیه زندگی محروم کرده !!!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری