کد خبر 415048

وزارت خارجه سوریه: اردوغان دروغ می‌گوید

وزارت خارجه سوریه به مواضع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره ورود نیروهای ترکیه به شمال حلب به موجب توافق آدانا واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزارت خارجه سوریه به مواضع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره ورود نیروهای ترکیه به شمال حلب به موجب توافق آدانا واکنش نشان داد.

یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: ما پافشاری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بر ادامه دروغ گویی و فریب مردم از طریق ادعاهایش درباره ورود به شمال حلب به موجب توافق آدانا را محکوم می کنم. به موجب توافق آدانا باید با دولت سوریه هماهنگی صورت گیرد چراکه توافقی میان دو کشور است در نتیجه اردوغان نمی تواند به موجب این توافق یکجانبه عمل کند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: توافق اضنه برای تضمین امنیت مرزهای دو کشور و با هدف مبارزه با تروریسم است اما کاری که اردوغان می کند حمایت از گروههای تروریستی است که همچنان حمایت بی دریغی از آنها به عمل می آورد که این گروههای تروریستی در مقابل ارتش سوریه در حال فروپاشی هستند و با آن طرح اردوغانی در سوریه هم بر باد می رود. اظهارات اردوغان نشان میدهد که وی  بر ادامه سیاست دروغ و گمراه کننده ادامه می دهد و هیچ ارزش و احترامی برای تعهدات و توافقها چه در چارچوب آستانه و چه سوچی و چه آدانا قائل نیست و این انکار سبب فقدان صداقت این نظام و به ویژه رئیس آن است و شکست، سرانجام حتمی سیاست های تجاوزکارانه ترکیه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر