{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 414794

موسسه هوانوردی جهانی اعلام کرد که طی هفته جاری ۲۵ هزار پرواز با مبدأ، مقصد چین لغو می‌شود.

به گزارش رویترز، موسسه هوانوردی جهانی OAG اعلام کرد: ظرفیت پروازهای با مبدأ یا مقصد چین به عنوان دومین بازار بزرگ مسافرت‌های هوایی در جهان در حال تجربه کردن بدترین روند لغو پروازها و یا تغییر آنها است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، این سازمان اعلام کرد: طی هفته جاری 25 هزار پرواز داخلی در چین و یا بین‌المللی به مبدأ یا مقصد این کشور لغو خواهد شد.

اپیدمی ویروس کرونا که تاکنون بیش از 400 نفر در چین را قربانی کرده باعث شده است برخی کشورها نظیر سنگاپور و ایتالیا برای پروازهای با مبدأ یا مقصد این کشور محدودیت و یا ممنوعیت اعمال کند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که ممنوعیت پروازها به چین غیرضروری بوده است. سازمان هوانوردی کشوری چین از ایرلاین‌های این کشور خواسته است تا پروازهای بین‌المللی خود را همچنان برقرار نگه دارند.

آمارهای موسسات رهگیری خطوط پروازی حاکی از آن است که مجموع 41 شرکت هواپیمایی چین دو سوم 16 هزار و 623 پرواز خود برای امروز را لغو کرده‌اند.

از سوی دیگر 10ایرلاین هنگ‌کنگی و تایوانی طی روز جاری 162 پرواز خود با مبدأ یا مقصد چین را لغو کرده‌اند.

این آمارها حاکی از آن است که طی 24 روز گذشته 90 هزار پرواز با مبدأ یا مقصد چین لغو شده است که در روزهای ماه فوریه شاهد لغو روزانه 10 هزار پرواز بوده‌ایم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری