{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 413367

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد، پبشنهادهای رئیس جمهوری آمریکا برای ایجاد کشور فلسطین و معامله قرن فرصتی برای از سرگیری مذاکرات در راستای یک راه حل بادوام برای مساله اسرائیل-فلسطین است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد:‌ این اتحادیه باید به بررسی و ارزیابی پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بپردازد. این ابتکارعمل یک فرصت برای از سرگیری مذاکرات و راه حلی بادوام درباره مساله اسرائیل –فلسطین است.

وی ادامه داد:‌ اتحادیه اروپا هشدار می‌دهد که اسرائیل و فلسطینی ها باید تعهد هوشمندانه‌ای به تنها راه حل واقعی خاتمه درگیری‌ها یعنی راه حل دو کشوری نشان دهند.

در همین حال بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در سخنانی مدعی شد طرح ترامپ برای خاورمیانه هموارکننده مسیر برای راهکار دو کشوری است.

جانسون همچنین از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا وارد گفت‌وگوها شود. او تاکید کرد: بگذارید واضح باشیم، این مشکلی است که جهان و به ویژه خاورمیانه را برای چندین دهه مسحور کرده است. هیچ برنامه صلح کاملی نیست، اما این شایستگی راه‌حل دو کشوری را دارد. این یک راه‌حل دو کشوری است. این تضمین می کند که قدس هم پایتخت اسرائیل و هم فلسطین باشد.

جانسون همچنین از جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس خواست تا محمود عباس را برای آمدن به پای میز مذاکره متقاعد کرده و توافق موسوم به قرن ترامپ را به طور کلی رد نکند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری