{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 411719

روسای جمهوری چین و فرانسه امروز چهارشنبه در یک گفت و گوی تلفنی در مورد موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی از جمله برجام رایزنی کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه و «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین در این تماس تلفنی مساله هسته ای ایران را  مورد بررسی قرار دادند.

شی جین پینگ در این تماس تلفنی گفت: سال گذشته سال توسعه و ارتقا روابط چین و فرانسه بود و دیدار من با شما فصل جدیدی در روابط چین و فرانسه باز کرد و اجماعی که به دست آوردیم به خوبی اجرا می شود.

وی افزود: در سال جدید نیز من مایل به همکاری با شما هستم تا اطمینان حاصل شود که روابط چین و فرانسه در سطح بالایی باقی می ماند و دو طرف  نقش اصلی را در مبادلات سطح بالا بازی می کنند.

رییس جمهوری چین خواستار توسعه همکاری در زمینه های انرژی هسته ای غیرنظامی، علوم و فناوری، صنعت و هوافضا مطابق با اصل احترام متقابل شد و افزود: بازار چین بر روی جهانیان به ویژه اروپا و فرانسه باز است.

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه هم در این دیدار اظهار داشت: امسال برای روابط فرانسه و چین و روابط اتحادیه اروپا و چین سال بسیار مهمی است و هر دو طرف برنامه های بسیار مهمی دارند.

وی با بیان اینکه فرانسه مشتاقانه برای تقویت هماهنگی و همکاری با چین در مورد موضوعاتی از جمله تغییرات آب و هوایی، تنوع زیستی و اصلاحات سازمان تجارت جهانی آماده است تاکید کرد در مورد ۵G، فرانسه هیچگونه اقدامات تبعیض آمیز علیه هیچ کشور یا شرکت خاصی انجام نخواهد داد و مایل است ارتباط خود را با چین حفظ کند.

رییس جمهوری فرانسه با اشاره به شیوع بیماری کرونا در چین از آمادگی کشورش برای کمک به چین در این زمینه خبر داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری