کد خبر 411567

کلینتون: اولویت شماره یک کشور ما و جهان برکناری ترامپ است

وزیر خارجه پیشین آمریکا بر این باور است که از نامزد نهایی حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی به طور کامل حمایت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق آمریکا سه شنبه در اظهاراتی گفت: از هر کسی که نامزد نهایی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری 2020 شود، به طور کامل حمایت خواهم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، این اظهارات کلینتون پس از آن بیان شده است که برخی گمانه زنی‌ها در محافل خبری مطرح شده بود که نشان می‌دهد کلینتون با نامزدی برنی سندرز به شدت مخالف است.

 وی با انتشار توئیتی افزود: باید جدی باشیم، اولویت شماره یک کشور ما و جهان، برکناری ترامپ است و من هر تلاشی را برای حمایت از نامزد نهایی حزب دموکرات انجام خواهم داد.

برنی سندرز در رقابت‌های انتخاباتی 2016 میلادی یکی از رقبای کلینتون در حزب دموکرات بوده است. کلینتون پیش از این در اظهاراتی گفته بود که "هیچ کسی سندرز را دوست ندارد."

کلینتون درباره سندرز گفت: او سالها در کنگره بوده است. هیچ کسی او را دوست ندارد. هیچ کسی نمی‌خواهد با او کار کند. او یک سیاستمدار باسابقه است.

اظهارات کلینتون در انتقاد از سندرز، موجب نگرانی‌های زیادی در بین طرفداران حزب دموکرات شده است چرا که نگران این مساله هستند که کلینتون در صورت پیروزی سندرز در رقابت‌های انتخاباتی این حزب، از وی حمایت نکند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر