کد خبر 411154

عراقچی: به سفیر انگلیس تذکر جدی داده شد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: در پی حضور سفیر انگلیس در یک تجمع غیرقانونی به او تذکر جدی داده شد که از تکرار این رفتار در ایران اجتناب کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «سید عباس عراقچی» روز دوشنبه در خصوص حضور سفیر انگلیس در یک تجمع غیرقانونی در گفت و گویی اظهار داشت: ما سفیر را احضار کردیم. برخورد بسیار تندی با وی صورت گرفت و  بعد از آن وزارت امور خارجه هم بیانیه داده است و در سطر آخر این بیانیه تاکید کردیم که اگر چنین اقدامی مجددا تکرار شود، فقط به احضار بسنده نمی‌کنیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه بیان کرد: فکر می‌کنم این پیام بسیار روشنی است که درخصوص این اقدام نامتعارف به طرف انگلیسی داده شد.

عراقچی در پاسخ به سوالی مبنی بر  اینکه‌ آیا همین سفیر به کشور بازمی‌گردد، اظهار داشت: انگلستان هنوز سفیر خود را تغییر نداده است. وی بنابر بر دلایلی شخصی خودش از کشور خارج شده است و مجددا برمی‌گردد.
راب مک ایر سفیر انگلیس در تهران شامگاه شنبه (۲۱ دی ماه) به دلیل  حضور در یک تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر برای ساعاتی بازداشت شد که به دلیل برخورداری از مصونیت دیپلماتیک و پس از احراز هویت آزاد شد.

وی به دلیل حضورش در این تجمع غیرقانونی، همچنین به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر