{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 410297

یک مقام آمریکایی از پرداخت مبلغی در حدود ۵۰۰میلیون دلار از سوی عربستان سعودی برای پوشش هزینه عملیات نیروهای آمریکا در خاک این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، یک مقام دولت آمریکا اعلام کرد که عربستان سعودی برای پوشش هزینه عملیات نیروهای آمریکا در خاک خود حدود ۵۰۰ میلیون دلار پرداخت کرده است.

پرداخت این مبلغ قابل توجه در دسامبر سال گذشته صورت گرفته و «دونالد ترامپ» هفته گذشته در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز تصریح کرد که عربستان سعودی «در حال حاضر یک میلیارد دلار نزد بانک پیش پرداخت کرده است».

این نخستین بار نیست که مقامات سعودی در پرداخت هزینه‌های نظامی آمریکا مشارکت می‌کنند. این کشور به همراه کویت و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس حدود ۳۶ میلیارد دلار برای جنگ خلیج فارس در سالهای ۹۱-۱۹۹۰ پرداخت کردند.

به گفته سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا در راستای عمل به رهنمود رئیس جمهور این کشور مبنی بر افزایش سهم مشارکت متحدان، عربستان سعودی را در هزینه استقرار نیروها [در خاک خود] شریک می سازد».

گفتنی است که آمریکا به بهانه افزایش تهدیدها از جانب ایران، هزاران نیروی نظامی اضافی را به همراه آتشبار موشک به عربستان سعودی اعزام کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری