کد خبر 409981

هشدار پادشاه اردن درباره تشدید تنش بین ایران و آمریکا

پادشاه اردن در سخنرانی در پارلمان اروپا درباره پیامدهای تشدید تنش بین ایران و آمریکا و اثرات آن بر اقتصاد جهانی هشدار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پادشاه اردن روز چهارشنبه نسبت به تشدید تنش بین ایران و آمریکا و اثرات آن بر منطقه و جهان هشدار داد.

به نوشته روزنامه اماراتی «نشنال» «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن در سخنرانی در پارلمان اروپا در شهر «استراسبورگ» در فرانسه  گفت که تنش بیشتر بین آمریکا و ایران به اقتصاد جهان شوک وارد کرده و موجب افزایش تروریسم جهانی می‌شود.

وی گفت: «اینک با سرعت به سوی آخرین بن بست در روابط ایالات متحده و ایران می‌رویم. دفعه دیگر، اگر هیچ کدام از طرف‌های درگیر از این وضعیت پرخطر دور نشوند، همگی  وارد هرج و مرج نامشخصی خواهیم شد.»

پادشاه اردن در این زمینه گفت: «جنگ همه جانبه ثبات کل منطقه را به خطر می‌اندازد. از این گذشته ، این امر نه تنها باعث ایجاد اختلال گسترده در اقتصاد جهانی از جمله بازارها می‌شود، بلکه  تهدید تجدید حیات تروریسم در سراسر جهان را  به همراه دارد.»

ملک عبدالله در ادامه افزود که جهان امن‌تر بدون ثبات در خاورمیانه غیرممکن است.

پادشاه اردن در این سخنرانی درگیری فلسطین و رژیم صهیونیستی را به عنوان عمیق‌ترین زخم خاورمیانه برشمرد.

شاه اردن روز یکشنبه نیز در مصاحبه‌ای اختصاصی با یک شبکه خبری فرانسوی ضمن تأکید بر اینکه بی‌ثباتی در منطقه بر جهان تأثیر خواهد گذاشت ابراز امیدواری کرد که تنش‌ بین آمریکا و ایران از بین برود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر