{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 409946

وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: آینده برجام به سه کشور اروپایی بستگی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد جواد ظریف در این توییت افزود: "پاسخ سه کشور اروپایی به حمله ایالات متحده به برجام، قطع تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران و در عین حال تحریم نفت ایران بوده است. "

ظریف تاکید کرد: "در اجلاس رایسینا ۲۰۲۰ گفتم غم‌انگیز است که بزرگ‌ترین اقتصاد جهان اجازه داده است که تحت زورگویی، تعهدات خود را زیر پا بگذارد. "

وی تصریح کرد: "آینده برجام به سه کشور اروپایی بستگی دارد و نه ایران. "

به گزارش ایرنا، بیانیه اخیر کشورهای اروپایی در خصوص توافق‌هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران، اصطلاح «مکانیسم ماشه» را برسر زبان‌ها انداخته‌ و این در حالی‌ است که اروپایی‌ها نخستین گام را در راستای سازوکار حل اختلاف و برای جلوگیری از کاهش تعهدات برجامی ایران برداشته‌اند.

اعضای تروئیکای اروپایی به تازگی با انتشار بیانیه‌ای مشترک از راه‌اندازی مکانیسم حل اختلاف مندرج در برجام خبر داده‌اند. سران برلین، لندن و پاریس اعلام‌کرده اند  «پس از نقض مکرر برجام از سوی ایران» به این تصمیم رسیده‌اند ولی همچنان به توافق هسته‌ای متعهدند.

ارسال نظر

  • نارویی
    ۰ ۰

    این سه کشور با ساز آمریکا می رقصن نباید به اینها امیدوار بود کشور ما ودست اندکاران به راه خود ادامه دهند بنظر من گام بعدی را کشور ما باید سریعتر بردارند تا دنیا بفهمد از جمله این سه کشور که ایران زیر بار زور نخواهد رفت وسلام

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری