کد خبر 408905

ابراز نگرانی ترکیه از تنش‌های اخیر آمریکا با ایران

سخنگوی رئیس‌جمهور ترکیه در دیدار با نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه، از تنش‌های اخیر واشنگتن با تهران ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جیمز جفری» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور سوریه، روز شنبه با تعدادی از مقامات ترکیه از جمله «حلوسی آکار» وزیر دفاع و «ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست‌جمهوری این کشور درباره مسائل و تحولات منطقه‌ غرب آسیا گفت‌وگو کرد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» به نقل از منابع دیپلماتیک، جفری و کالین شامگاه شنبه در استانبول درباره جدیدترین تحولات میدانی در سوریه و همچنین تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران صحبت کردند.

بر این اساس، در جریان این گفت‌وگوها دو طرف بر لزوم تداوم تماس‌ها بین آمریکا و ترکیه درخصوص توافق دوجانبه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و لزوم بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کردند.

به نوشته آناتولی، آن دو همچنین استفاده دیپلماسی را برای ممانعت از ورود موج جدیدی از مهاجران و آوارگان سوری، از مناطق درگیری در ادلب به ترکیه لازم دانستند.

در این دیدار، کالین نگرانی دولت ترکیه از تنش‌های اخیر بین آمریکا و ایران و احتمال دامن زدن آن به درگیری‌های جدید و افراط گرایی در منطقه را به نماینده واشنگتن ابراز کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    ترکیه نبایستی خدا را کنار بزند و به آرام و قمار باز بچسبد ترکیه ندیدید با لیبی که نوکر آمریکا بود چه کرد آرام و دیوانه دوست و دشمن نمیشناسد به خاطر پول حاضر است همه جنایتی بکند