کد خبر 407569

ابراز نگرانی شدید چین از تنش میان آمریکا و ایران

وزارت خارجه چین ضمن ابراز نگرانی شدید درباره تنش میان آمریکا و ایران به دنبال شهادت فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از دو طرف خواست، خویشتنداری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت خارجه چین امروز دوشنبه همزمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد قاسم سلیمانی در تهران، درباره تنش‌های جاری در روابط ایران و آمریکا به شدت ابراز نگرانی کرده است.

وزارت خارجه چین امروز دوشنبه در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به عملیات تروریستی هفته گذشته آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد که طی آن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی و چند تن دیگر از همراهان آنها به شهادت رسیدند، بیانیه صادر کرده است.

به گزارش شبکه الجزیره، وزارت خارجه چین درباره وضعیت جاری و تنش‌ها بین ایالات متحده آمریکا و ایران به شدت ابراز نگرانی کرد.

این وزارتخانه همچنین از آمریکا خواست که از قدرت نظامی و قوه قهریه سوءاستفاده نکند و همچنین از هر دو طرف (واشنگتن و تهران) خواسته است که از خودشان خویشتنداری نشان دهند.

وزارت خارجه چین به تهدید روز گذشته رئیس‌جمهور آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه عراق هم اظهارنظر کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به مصوبه پارلمان عراق درباره اخراج نیروهای آمریکایی، عراق را به اعمال تحریم‌های گسترده از سوی واشنگتن تهدید کرد و گفت: «ما نیروهایمان را از عراق بیرون خواهیم کشید اما اول عراق باید هزینه پایگاه هوایی آمریکا را بپردازد.

وزارت خارجه چین در واکنش به این تهدید رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد، پکن با توسل غیر منصفانه به تهدید عراق برای اعمال تحریم‌ها، مخالف است.

اظهارنظر وزارت خارجه چین درباره تنش‌ها میان ایران و آمریکا با برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران در تهران همزمان شده است؛ مراسمی که از صبح امروز دوشنبه در حال برگزاری است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری