{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 407549

رئیس بانک مرکزی ژاپن گفت این بانک ضمن بررسی ریسک های اقتصادی خارجی از جمله تنش ها بین ایران و آمریکا، سیاست پولی خود را «به شکل محتاطانه ای» اعمال خواهد کرد.

به گزارش رویترز، هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن گفت این بانک ضمن بررسی ریسک های اقتصادی خارجی از جمله تنش ها بین ایران و آمریکا، سیاست پولی خود را «به شکل محتاطانه ای» اعمال خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ کورودا در اظهاراتی که در یک نشست بانکی در نیویورک ایراد شد اظهار داشت: «شرایط ناشی از تنش های تجاری میان آمریکا و چین و ریسک های ژئوپلتیک به گونه ای هستند که در حال حاضر ما هیچ ایده ای در مورد اینکه وضعیت به چه سمتی پیش خواهد رفت نداریم.»

در پی شهادت سردار سلیمانی در عراق، ارزش دلار در بازارهای جهانی کاهش داشته و این مسئله سبب شده تا ارزش ین ژاپن به بالاترین رقم خود در طی 3 ماه گذشته برسد. ین ژاپن به عنوان محلی امن برای سرمایه گذاری در هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و ژئوپلتیک به شمار می رود و به دنبال انتشار خبر شهادت فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارزش برابری پول ملی ژاپن در برابر دلار امریکا به 107.82 رسیده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری