{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 407515

در واکنش به شهادت سردار سلیمانی؛

رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس با توجه به شرایط به وجود آمده بعد از اقدام خودسرانه واشنگتن در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی؛ گفتگویی تلفنی انجام دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کاخ سفید از گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس پیرامون تحولات جاری ایران و عراق خبر داد.

در بیانیه کاخ سفید به جزئیات این مکالمه اشاره نشد حال آنکه طرفین بر اتحاد و دوستی نزدیک ۲ کشور تاکید کردند.

گفتنی است طی روز گذشته، به ترتیب وزرای دفاع، خارجه و همچنین نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی مغرضانه از اقدام خصمانه واشنگتن در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی حمایت کرده و حق آمریکا برای دفاع از خود در برابر اقدامات شرورانه (!) ایران را محترم شمردند.

جالب آنکه انگلیسی‌ها درحالی با استناد به قوانین بین‌المللی، از حق و حقوق آمریکایی‌ها صحبت می‌کنند که طبق همان قوانین، اقدام برای ترور مقامات یکی از کشورهای عضو سازمان ملل آن هم در یک کشور ثالث (عراق) که از تمامیت ارضی مستقل برخوردار است، مذموم و محکوم است.

گفتنی است پهپادهای آمریکایی بامداد جمعه در اقدامی تجاوزکارانه نیروهای حشد شعبی را در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار دادند که در این حمله سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از فرماندهان حشدشعبی به فیض شهادت نائل شدند.

در پاسخ به این اقدام خودسرانه، پارلمان عراق به اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور، رای داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری