{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 407449

اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند روز یکشنبه در حساب توئیتری خود نوشت که تحولات به شکلی جدی تغییر مسیر داده اند و تنش میان ایران و آمریکا بسیار جدی است.

شبکه خبری "ان دی تی وی" روز یکشنبه اعلام کرد: وزیر امور خارجه هند پس از گفت و گوی تلفنی با همتای ایرانی خود نوشت که اکنون با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت و گو کردم. متوجه شدم که تحولات به سوی مسیر بسیار خطرناکی پیش می روند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: هند همچنان نگران سطح تنش ها است . ما توافق کردیم تا ارتباطات را حفظ کنیم.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی‌المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه گذشته از مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور و به شهادت رسیدند.

وزارت امور خارجه هند روز جمعه در بیانیه ای ضمن درخواست از طرفین برای خویشتن داری گفت: افزایش تنش جهان را نگران کرده است.  صلح، ثبات و امنیت در این منطقه برای هند بسیار مهم است.  تنش ها نباید ادامه یابند و این امر بسیار مهم است.  هند مدام  خواهان بردباری  و خویشتن داری طرف ها شده  و همچنان بر این موضع تاکید می کند.

مسلمانان هند در کشمیر و چندین شهر دیگر هند نیز به این اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سپهبد سلیمانی فرمانده سپاه قدس اعتراض کرده اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری