{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 407093

وزیر خارجه عراق دقایقی پیش در گفتگوی تلفنی با ظریف ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی، در خصوص آخرین تحولات منطقه و عراق تبادل نظر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدعلی الحکیم وزیر امور خارجه عراق دقایقی پیش در گفتگوی تلفنی با محمد جواد ظریف ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، در خصوص آخرین تحولات منطقه و عراق تبادل نظر کرد.

در این گفتگو ظریف ضمن تاکید بر تروریستی بودن اقدام نظامیان آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان بر لزوم احترام به استقلال و تمامیت ارضی عراق تاکید کرد.

آثار و پیامدهای اقدام تروریستی اخیر آمریکا نیز مورد گفتگو و تبادل نظر دو وزیر خارجه قرار گرفت.

در پی ترور شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی امروز (شنبه) همچنین وزرای خارجه چین، ترکیه، روسیه، تاجیکستان و آذربایجان و رئیس اجرایی دولت افغانستان با وزیر خارجه ایران تلفنی گفتگو کردند.

«محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر نیز ظهر امروز (شنبه) به تهران آمد و ضمن دیدار با وزیر خارجه ایران با رئیس مجلس و رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و گفتگو کرد.

ظریف همچنین شب گذشته (جمعه) با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تلفنی گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه «ابومهدی المهندس»، معاون الحشدالشعبی بامداد دیروز (جمعه) ۱۳ دی ماه در حمله آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد به شهارت رسیدند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری