کد خبر 406956

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از تلاش برای مقابله با انتقام ایران گفت

رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده با ادعای اینکه هنوز هم احتمال اجرایی شدن طرح‌های سردار شهید سلیمانی علیه آمریکا وجود دارد، گفت برای کاهش شدت انتقام ایران تلاش می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ژنرال «مایک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده بامداد امروز (شنبه) اظهار داشت که بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حمله تروریستی آمریکا به حومه فرودگاه بغداد، خطر افزایش تنش‌ها وجود دارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، میلی در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگاران در پنتاگون، درباره دلیل ترور سردار شهید سلیمانی، مدعی شد او در حال برنامه‌ریزی برای اقدام علیه منافع آمریکا در منطقه بود و باید هدف قرار داده می‌شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های سردار شهید سلیمانی برای صدمه زدن به منافع آمریکا در منطقه «هنوز هم احتمال اجرایی شدن دارند»، گفت: «ما کاملا عواقب استراتژیک [حمله به سردار سلیمانی] را درک می‌کنیم».

به نوشته رویترز، این مقام نظامی آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا خطر افزایش تنش‌ها با تهران و احتمال انتقام‌گیری آنها وجود دارد، توضیح داد: «بله که خطر آن وجود دارد. لکن ما تلاش می‌کنیم که آن را کاهش دهیم».

بامداد امروز جمعه سیزدهم دی ماه (سوم ژانویه) نظامیان تروریست آمریکایی با استفاده از یک فروند پهپاد نقطه‌زن، سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابو مهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی را به شهادت رساندند. (جزئیات بیشتر)

سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر کرد، آورد: «سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید».

در پی این خبر، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مسئولیت ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را بر عهده گرفت و در بیانیه‌ای اذعان کرد که این ترور به دستور رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  راست گفته اند که شهید قلب تاریخ است
  زیرا قلب به رگهای ادمی خون می رساند تا به تحرک در آید و زنده بماند و خون حاج قاسم مانند قلبی که خون را به اندام های انسانی می رساند تا زنده بماند خون رسانید و جامعه قهرمان و ملت بزرگ ایران را به تحرکی دوباره واداشت و حماسه آفرید
  آری خون شهید سلیمانی حماسه آفرید حماسه جوشش ،حماسه بیداری دوباره، حماسه دشمن ستیزی، حماسه نفرت از آمریکا، حماسه بیدار باش به نسل جوان و غیور ما
  خون شهید سلیمانی جامعه مارا به تحرکی دیگر واداشت ،تحرک بیدار باش در مقابل فتنه های امریکا و اعمالش
  یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ناعدالتی روحانی ومسیولین استان دراختتاص اعتبار وطرحهای مصوب برای استان کجا شکایت بریم