{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406783

وزیر خارجه آمریکا از گفت‌وگوی تلفنی خود با دیپلمات چینی و وزیر خارجه انگلیس درباره ترور سردار سلیمانی در عراق خبر داد و مدعی شد که واشنگتن متعد به تنش زدایی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ازفارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: «امروز با "یانگ جیه چی" از مقامات ارشد چین درباره تصمیم دونالد ترامپ برای حذف (سردار)قاسم سلیمانی در واکنش به تهدید جان آمریکایی‌ها صحبت کردم. من(در این گفت‌وگو) بر تعهدمان به تنش زدایی تاکید کردم.»

یانگ جیه چی از دیپلماتهای ارشد چینی و رئیس اداره روابط خارجی حزب کمونیست چین است.

پامپئو در توئیت دیگر همچنین نوشت: «با دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس درباره تصمیم اخیر برای اقدام دفاعی برای حذف قاسم سلیمانی صحبت کردم. شپاسگزارم که متحدان ما تهدیدهای تهاجمی از سوی سپاه قدس ایران را تشخیص میدهند. ایالات متحده بر تنش زدایی متعهد باقی میماند.»

دولت چین امروز (جمعه) به ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط نظامیان تروریست آمریکایی در بغداد، واکنش نشان داد.

وزارت خارجه چین با صدور بیانیه‌ای در واکنش به ترور سردار سلیمانی، از طرف‌های درگیر خواست آرامش خود را حفظ کرده و خویشتن‌داری نشان دهند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری