{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406559

پس از وقوع اعتراضاتی در اطراف سفارتخانه آمریکا در عراق، وزیر امور خارجه آمریکا تصمیم گرفت برای تمرکز بر این وضعیت، سفر به اوکراین را به تعویق بیندازد.

به گزارش رویترز، مورگان اوتاگاس،‌ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا سفر به اوکراین، بلاروس، قزاقستان، ازبکستان و قبرس را "به علت نیاز به حضور در واشنگتن و ادامه نظارت بر شرایط جاری در عراق و تضمین امنیت و ایمنی آمریکایی‌ها در خاورمیانه" به تعویق انداخت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عصر سه‌شنبه پامپئو در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود سفر به اوکراین همچنان در برنامه هست. وزیر خارجه آمریکا قصد دارد بار دیگر حمایت آمریکا از اوکراین را در سفر عالی‌ترین مقام آمریکایی به این کشور که اولین بار  از زمان استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بر سر برخوردش در روابط با اوکراین محسوب می‌شود، نشان دهد.

وزیر امور خارجه آمریکا دوشنبه اعلام کرد، در سال میلادی جدید به اوکراین و چند کشور دیگر سفر می‌کند و قرار است جمعه در کی‌یف با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین دیدار داشته باشد. سفر پامپئو به این کشورها از جمعه (سوم ژانویه) تا سه‌شنبه آتی (هفتم ژانویه) برنامه‌ریزی شده بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری