{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406254

وزیر خارجه آمریکا در واکنش به سخنان کیم جونگ اون که گفته است در آینده نزدیک "سلاح استراتژیک جدید" تولید می‌کند، ابراز امیدواری کرد که کره‌شمالی صلح را به جای جنگ انتخاب کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: «بنابراین، با دیدن علنی آن گزارش، همچنان این مسئله باقی می‌ماند که امیدواریم رئیس کیم (کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی) مسیر دیگری را طی کند.» او افزود: «ما امیدواریم که رئیس کیم تصمیم صحیحی اتخاذ کند؛ اینکه او صلح و رفاه را به جای درگیری و جنگ انتخاب خواهد کرد.»

همچنین در مصاحبه‌ای جداگانه با سی‌بی‌اس نیوز از پامپئو سوال شد که آیا سخنان کیم جونگ اون برای او زنگ‌ هشدار است یا خیر. رهبر کره‌شمالی گفته است هیچ دلیلی وجود ندارد که پیونگ‌یانگ دیگر به مهلتی که خودش درباره موشک بالستیک قاره‌پیما و آزمایش‌های بمب هسته‌ای تعیین کرده است، متعهد بماند.

پامپئو گفت: «اگر رئیس کیم تعهداتی که به رئیس‌جمهوری ترامپ داده است، زیر پای گذاشته و نقض کند، بسیار ناامیدکننده خواهد بود. او در ازای توافق رئیس‌جمهوری ترامپ مبنی بر عدم انجام مانورهای نظامی در مقیاس بزرگ، این تعهدات را به رئیس‌جمهوری آمریکا داد. ما به تعهدات خود عمل کرده‌ایم و همچنان امیدوار هستیم که او هم به وعده‌های خود عمل کند.»

رهبر کره‌شمالی تاکید دارد که ایالات متحده به مانورهای نظامی مشترک با کره‌جنوبی با استفاده از تسلیحات جدید و اعمال تهدیدها ادامه داده است و هم‌زمان "درخواست‌هایی گانگستر مانند" دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری