{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 405897

رئیس‌جمهور روسیه در پیامی به‌مناسبت آغاز سال جدید میلادی خطاب به همتای آمریکایی خود خواستار عادی شدن روابط دو کشور شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پوتین در این پیام کریسمسی که به مناسبت آغاز سال نوی میلادی در پایگاه اینترنتی کرملین قرار گرفته است گفت از برقراری گفت‌وگوهای برابر و منصفانه و بر پایه منافع مشترک، حمایت می‌کند.

پوتین متذکر شد روسیه و آمریکا به‌لحاظ تاریخی درقبال تضمین امنیت و ثبات جهانی مسئول هستند.

وی همچنین مجدداً از ترامپ دعوت کرد در ماه می سال جدید میلادی، جهت شرکت در مراسم بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم به روسیه سفر کند

پوتین روز گذشته (یکشنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با ترامپ رئیس جمهور آمریکا از وی به دلیل کمک این کشور در جلوگیری از یک حمله تروریستی در روسیه تشکر کرد. پوتین و ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی درباره ادامه همکاری دوجانبه در زمینه مقابله با تروریسم توافق کردند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز هفته گذشته پس از بازگشت از واشنگتن گفت و ترامپ اخیرا در نامه‌ای به پوتین، خواستار بهبود روابط میان واشنگتن و مسکو شده است.

آمریکا و روسیه بر سر موضوعات مختلفی از جمله مسائل اقتصادی، نظامی و سیاسی اختلافات عمیقی دارند. این دو کشور بر سر کنترل تسلیحات اتمی دو معاهده به امضا رسانده بودند که یکی از آن‌ها از سوی ترامپ لغو شده و دیگری نیز به‌زودی منقضی می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری