{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 404148

علی اکبر ولایتی مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل، گفت که ایران از هر گزینه‌ای که پارلمان عراق برای نخست‌وزیری معرفی کند، حمایت خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «علی اکبر ولایتی» مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل، امروز (دوشنبه) در گفت‌و‌گویی به اعلام موضع در خصوص رویدادهای عراق و لبنان پرداخت.

او در مصاحبه با وبگاه روسیا الیوم، گفت که ایران از هیچ کاندیدایی برای نخست‌وزیری عراق حمایت نمی‌کند؛ بلکه از شخصی که پارلمان عراق معرفی کند، حمایت خواهد کرد و این حق مردم عراق است که دولت خود را به دست خویش انتخاب کنند.

وی در ادامه هرگونه گفت‌و‌گوی میان ایران با مسئولان عراقی برای تحمیل گزینه‌ای برای نخست‌وزیری را رد کرد.

ولایتی با بیان اینکه تظاهرات حق مردم عراق است، گفت که دولت آتی باید خواسته‌های مردم را برآورده کند.

مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل، تأکید کرد که تحولات عراق این روزها به سمت تحقق خواسته‌های تظاهرات کنندگان پیش می‌رود و این مسأله مهم با تشکیل دولتی که به حل مشکلات مردم اصرار بورزد، تحقق خواهد یافت.

ولایتی در خصوص لبنان نیز گفت که مردم این کشور علی رغم تحریک دشمنان خود به زودی مشکلات و توطئه‌ها را پشت سر خواهند گذاشت و اعتراضات در این کشور پس از انتخاب «حسان دیاب» به نخست‌وزیری و تحقق خواسته‌های مردم لبنان، فروکش خواهد کرد؛ اما ادامه اعتراضات در لبنان پس از انتخاب «حسان دیاب» با تحریک دولت‌ سعودی و رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.

او با بیان اینکه تهران از انتخاب دیاب استقبال می‌کند؛ تأکید کرد: «به هر تصمیمی که مردم لبنان بگیرند، احترام می‌گذاریم.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری