کد خبر 403408

اختلاف در سنا درباره دادگاه استیضاح ترامپ

در سنای آمریکا درباره نحوه برگزاری دادگاه استیضاح ترامپ اختلاف وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، قانونگذاران آمریکایی که سرنوشت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در دستان آنها است روز جمعه بدون رسیدن به توافق بر سر نحوه برگزاری دادگاه استیضاح او در مجلس سنا، واشنگتن را برای سپری کردن تعطیلات ترک کردند. 

احتمال محکومیت و برکناری ترامپ که عضو حزب جمهوری‌خواه است در مجلس سنا نزدیک به صفر است زیرا اکثر کرسی‌های این مجلس در اختیار هم‌حزبی‌های ترامپ است و محکوم شدن او نیازمند موافقت دست‌کم دو سوم سناتورها است. 

نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه بر سر نحوه برگزاری دادگاه اختلاف دارند. دموکرات‌ها می‌خواهند اعضای ارشد دولت ترامپ را به عنوان شهود به دادگاه فرا بخوانند و «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان در اقدامی که هدف آن افزایش فشار بر جمهوری‌خواهان سنا تعبیر شده از ارسال اسناد مربوط به استیضاح به این مجلس خودداری کرده است. 

«آلان درشویتز»، حقوقدان بلندپایه‌ای که احتمال می‌رود برای دادگاه به جمع تیم حقوقی ترامپ بپیوندد گفت فکر می‌کند مجلس سنا می‌تواند بدون ارسال ماده‌های استیضاح از سوی پلوسی هم کارش را ادامه دهد.  

بسیاری از نمایندگان جمهوری‌خواه مایل هستند جلسه استیضاح زودتر برگزار شود تا این مسئله را پشت سر بگذارند. برخی از نمایندگان جمهوری‌خواه معتقدند دموکرات‌ها به دلیل ضعیف‌ بودن استدلال‌هایشان برای استیضاح ترامپ می‌خواهند جلسه دادگاه هر چه دیرتر برگزار شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری