{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402432

رئیس اقلیت دموکرات سنای آمریکا در نامه‌ای به همتای جمهوری‌خواه خود از وی خواسته مشاور امنیت ملی سابق این کشور را برای ادای شهادت در مورد پرونده «اوکراین‌گیت» به سنا احضار کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دموکرات‌ها در تلاش هستند تا «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا را ملزم کنند که با تحقیقات در پرونده «اوکراین‌گیت» و استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا همکاری کند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، «چاک شومر» رئیس اقلیت دموکرات سنای آمریکا اخیرا در نامه‌ای به «میچ مک‌کانل» رئیس جمهوری‌خواهان سنا، از وی خواسته بولتون و «میک مولوینی» سرپرست کارکنان کاخ سفید را برای ادای شهادت در جلسات استیضاح ترامپ، احضار کند.

مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز چهارشنبه استیضاح ترامپ را به رأی بگذارد. در صورتی که این لایحه در مجلس نمایندگان که اکثریتی دموکرات دارد، رأی بیاورد، این لایحه به سنا که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، ارجاع می‌شود. انتظار می‌رود جلسات سنا برای استیضاح ترامپ ماه آینده میلادی برگزار شود.

گاردین نوشته است که شومر در نامه خود پیشنهاد کرده جلسات استیضاح سنا، که اصطلاحا از آن با لفظ «محاکمات استیضاح» یاد می‌شود، از روز ۷ ژانویه (۱۷ دی) آغاز شود. وی در این نامه همچنین ساختار و قواعد پیشنهادی خود برای نحوه انجام محاکمه استیضاح را مطرح کرده، با این وجود جمهوری‌خواهان از حالا مشخص کرده‌اند که قصد ندارند این محاکمه را به شکل عنوان‌شده در قوانین، که عملا سناتورها را در جایگاه قاضی قرار می‌دهد، تشکیل دهند.

مک‌کانل پیش از این با بیان اینکه سنا ترامپ را محکوم نخواهد کرد، گفته است که تمام مراحل برگزاری جلسات را با مشورت با شخص ترامپ طراحی می‌کند.

این اولین بار نیست که دموکرات‌ها تلاش می‌کنند تا بولتون را به ادای شهادت در پرونده اوکراین و استیضاح ترامپ وادارند. گفته می‌شود وی در محافل خصوصی از عملکرد ترامپ و «رودی جولیانی» وکیل شخصی او که ساخت و پاخت با اوکراین برای بدنام کردن «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری را پیش می‌برده، انتقاد کرده است. با این وجود، وی تاکنون از اظهار نظر عمومی در این مورد خودداری کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری