{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401632

نماینده کویت در سازمان ملل به تشریح موضع کشورش درباره تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران پرداخت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، منصور العتیبی نماینده کویت در سازمان ملل اعلام کرد: کویت ایران را همسایه می داند و نمی خواهد که آنرا تحت تحریم ببیند. احدی از سازوکار تحریمها خوشش نمی آید. ایران کشور همسایه و مسلمان است و امیدواریم که اختلافات موجود حل و فصل شود و به اصلاح برجام منجر شود به طوریکه مطمئن شویم ایران به سمت برنامه تسلیحاتی هسته ای باز نمی گردد و در این باره به کشورهای همسایه و جامعه جهانی اطمینان دهد که قصدی برای ساخت سلاح هسته ای ندارد زیرا ما نمی خواهیم که ایران را تحت تحریم یا منزوی ببینیم.

نماینده دائم کویت در سازمان ملل متحد همچنین مدعی شد، نشانه‌های مثبتی وجود دارد که ممکن است به گفت‌ و گوهای دو جانبه میان ایران و آمریکا منجر شود و دو طرف به تفاهمات مشخصی برای اصلاح برجام برسند.

این ادعای منصور العتیبی در حالی مطرح می شود که مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکنون بارها هرگونه مذاکره با واشنگتن درباره یک توافق جدید را رد کرده‌اند.

آمریکا بعد از خروج غیرقانونی از برجام  کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته است.

ترامپ و مقامات ارشد دولت او در حالی مدام دم از مذاکره با ایران می‌زنند که واشنگتن سال گذشته به صورت غیرقانونی از برجام که چندین سال برای تحقق آن مذاکره شده بود، خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری