{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401241

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد علی‌رغم تحریم‌های دولت آمریکا علیه روسیه، مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، اعلام کرد علی رغم اقدام دولت ترامپ در اعمال تحریم علیه مسکو، اما مبادلات تجاری بین دوکشور رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

البته واشنگتن به این مسئله به عنوان دلیلی برای پایدار نگهداشتن تحریم ها علیه روسیه نگاه می کند.

لاوروف در جمع خبرنگاران در واشنگتن دی سی و پس از دیدار با همتای آمریکایی خود گفت: فارغ از تحریم‌ها، که البته به ضرر همه است، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در زمان دولت ترامپ از 20 میلیارد دلار به 27 میلیارد دلار طی سال جاری رسیده است.

لاوروف گفت که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، مبادلات تجاری بین مسکو و واشنگتن کاهش داشته است.

لاوروف افزود: این افزایش که تقریبا رشد یک سومی داشته است نشان دهنده ایجاد مشاغل جدید در هر دو کشور و بالا رفتن تولید و سود در هر دو طرف است. من فکر می‌کنم در صورتی که ما برای رشد این مسئله مشوق‌های بیشتری در نظر بگیریم، نتیجه آن منافع بیشتر دو جانبه خواهد بود.

در حالی که لاوروف تلاش کرد از محل افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به عنوان ابزاری در تقابل با تحریم‌های آمریکا استفاده کند اما مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، پس از این دیدار بر تصمیم واشنگتن برای پایدار نگهداشتن تحریم ها علیه روسیه تأکید کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری