{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 399846

معاون روس اتم:

معاون روس اتم در دیدار سفیر ایران در مسکو گفت که توقف همکاری در فردو بنا به دلایل فنی و موقتی بوده و بعد از رفع مشکلات مجددا ادامه می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، امروز (جمعه) ۱۵ آذر ماه و همزمان با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، «مهدی سنایی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در دیدار با «نیکلای اسپاسکی» معاون سازمان روس اتم در مورد آخرین وضعیت همکاری های دو کشور در زمینه فعالیت صلح آمیز هسته ای گفتگو و تبادل نظر کرد. 

اسپاسکی در این دیدار ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه روسیه از ادامه همکاری ها با ایران در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای، تصریح کرد که توقف همکاری در فردو بنا به دلایل فنی و موقتی بوده و بعد از رفع مشکلات مجددا تداوم خواهد یافت. در این دیدار همچنین روند ساخت نیروگاه شماره ۲ بوشهر،همکاری طرفین در زمینه حوزه های فنی و همچنین ابعاد پروژه مشترک ایران و روسیه در فردو مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، روز گذشته (پنجشنبه) شرکت روس اتم بیانیه ای را منتشر و  با بیان اینکه با آغاز غنی‌سازی اورانیوم در مرکز «فردو» امکان تولید رادیو ایزوتوپ‌های پایدار وجود ندارد، اعلام کرد پروژه تبدیل کاربری این مرکز به حالت تعلیق درآمده است.

در همین خصوص «بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که بعد از فعال کردن سانتریفیوژهای فردو در پی دستور رئیس جمهور برای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، با توجه به اینکه به لحاظ فنی تولید اورانیوم و ایزوتوپ پایدار در یک سالن، با مشکلات همراه است، مذاکراتی با طرف روس صورت گرفته است.

وی افزود: مذاکرات درباره چگونگی اجرای این پروژه به نحوی که مشکلات فنی آن مرتفع شود، در جریان است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری