کد خبر 397586

پیش‌بینی روسیه از جلسه آتی کمیسیون مشترک برجام

یک مقام ارشد روسیه بامداد چهارشنبه خبر داد دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام روز ۱۵ آذرماه در شهر وین برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین بامداد چهارشنبه پیش‌بینی کرد در جلسه آتی کمیسیون مشترک برجام «رایزنی‌های دشواری» میان طرف‌های این توافق هسته‌ای برگزار شود. 

او در توئیتر نوشت: «نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام روز ۶ دسامبر در وین برگزار می‌شود. با توجه به بدترین شدن اوضاع پیرامون توافق هسته‌ای می‌توان انتظار برگزاری دور دیگری از رایزنی‌های دشوار را انتظار داشت.»

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه ایران هم روز دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرای خارجه در ششم دسامبر (۱۵ آذر) و در وین خبر داده بود.

این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که ایران در واکنش به بدعهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان، گام‌هایی را برای کاستن از تعهداتش در توافق هسته‌ای برداشته است. 

جمهوری اسلامی ایران اواسط آبان‌ماه سال جاری چهارمین گام از روند کاهش تعهد به توافق هسته‌ای را با تزریق گاز به سانتریفیوژهای نصب‌شده در تأسیسات زیرزمینی فردو آغاز کرد. بر اساس برجام، این تأسیسات قرار بود به مرکز تحقیق و توسعه و تولید ایزوتوپ‌های پایدار بدل شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر