کد خبر 385165

بلومبرگ: شرایط ناگوار اقتصادی آینده سیاسی ترامپ را تهدید می‌کند

تارنمای آمریکایی بلومبرگ هشدار داد به دلیل جنگ تجاری با چین، وضعیت اقتصادی چند ایالت مهم آمریکا خراب شده است و این موضوع، تهدیدی برای انتخاب دوباره ترامپ به ریاست جمهوری خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، در گزارش بلومبرگ درباره وضعیت اقتصادی آمریکا آمده است در حالی که ترامپ به شدت مشغول تهدید استیضاح و موضوع مداخله خارجی در انتخابات است، وضع اقتصادی آمریکا تهدید بزرگتری برای آینده سیاسی رئیس جمهوریآمریکا به وجود آورده است.

این تارنمای آمریکایی با اشاره به وضع بد اقتصادی ایالت‌های تعیین کننده در سرنوشت انتخابات سال 2016 آمریکا نوشت:  خبر بد برای ترامپ در سال 2020 این است که همان ایالت های تاثیر گذار - میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین - بار دیگر در شرایط اقتصادی بدی قرار دارند. در واقع، از بعضی جهات، آنها نسبت به سال 2015 وضعیت بدتری دارند.

بلومبرگ می افزاید: بزرگترین تهدید اقتصادی برای ترامپ، جنگ تجاری است که ترامپ بیش از یک سال پیش به راه انداخت. امید به پایان دادن به جنگ تجاری هنوز دست نیافتنی است.

این گزارش با اشاره به دور تازه جنگ تعرفه با اروپا به بهانه حمایت اروپایی ها از ایرباس، تصریح کرد: هیات تحریریه بلومبرگ هشدار می دهد که ترامپ نباید در برابر این جنگ، وسوسه شده و به آن دامن بزند. چرا که این کار به انتقام بیشتر منجر می شود و وضعیت تجارت جهانی را بدتر از این خواهد کرد.

بلومبرگ به ترامپ پیشنهاد می دهد: یک کار هوشمندانه که رئیس جمهوری می تواند انجام دهد ، اصلاح روابط با اروپا برای تشکیل جبهه متحد علیه چین است. شاید پس از آن حتی او بتواند اروپا و ژاپن را ترغیب کند که برخی از  سرمایه مازاد عظیم خود را در پروژه های زیرساختی در جهان در حال توسعه ببرند تا بتوانند در برابر ابتکار کمربند جاده ابریشم چین قد علم کنند. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری