{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 382894

یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اظهار داشت که «بوریس جانسون» کماکان حامی توافق هسته‌ای با ایران است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس دوشنبه شب به وقت تهران اظهار داشت که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس از توافق هسته‌ای با ایران  حمایت می‌کند.

این در حالی است که جانسون پیش از این در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «اسکای نیوز» از لزوم «توافق جدید» با ایران سخن گفت و این موضوع ذوق‌زدگی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را به همراه داشت.

نخست‌وزیر انگلیس در مصاحبه‌ای اظهار داشت: «ما به کارهایی که ایرانی‌ها انجام دادند چطور پاسخ می‌دهیم؟ کاری که انگلیس انجام می‌دهد تلاش برای گردهم آوردن طرف‌ها و تنش‌زدایی است.»  

وی در ادامه گفت: «صرفنظر از اینکه دلایل مخالفت‌ شما با توافق هسته‌ای قدیمی با ایران چیست، وقت حرکت به سمت عقد توافقی جدید است.» 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا لحظاتی بعد از اظهارات جانسون گفت با نظر او درباره لزوم توافق هسته‌ای جدید با ایران موافق است. او گفت برای جانسون احترام قائل است و از اینکه او این پیشنهاد را مطرح کرده شگفت‌زده نشده است.

به گزارش رویترز، سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس اظهار داشت، جانسون از برجام حمایت می‌کند و ما باید ایرانی‌ها را دوباره به این توافق بازگردانیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری