کد خبر 382322

واکنش مقام روسی به تصمیم تنش‌آفرین آمریکا

رئیس کمیسیون امور بین‌الملل شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) گفت: تصمیم آمریکا برای اعزام نیروی بیشتر به منطقه خاورمیانه، تنها باعث متشنج تر شدن اوضاع می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کنستانتین کاساچوف روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این اقدام آمریکا، ریسک تشدید مناقشه در خاورمیانه را افزایش می‌دهد و در واقع عامل تنش آفرینی و افزایش ریسک بروز مناقشه و وضعیت غیرقابل پیش بینی است.  

گفتنی است، مقامات واشنگتن در چند روز گذشته بدون هر گونه مدرکی ایران را به حمله به دو پالایشگاه نفت در عربستان سعودی متهم کردند و مقامات ایران نیز بارها این اتهامات را رد کردند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا به تازگی گفت که دونالد ترامپ اعزام نیروی نظامی بیشتر به منطقه خاورمیانه را در رابطه با حمله ایران به عربستان سعودی تایید کرده است.

 رئیس کمیسیون امور بین المللی شورای فدراسیون در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: زمان آن فرا رسیده است که بازیگران منطقه ازجمله عربستان سعودی و سایر کشورهای منطقه درباره عواقب اقدامات آمریکا خوب فکر کنند.

کاساچوف گفت: البته این تصمیم آمریکا به معنی امکان اجرای عملیات نظامی زمینی است و پنتاگون اعلام کرده که موضوع اعزام نیروی نظامی محدود مطرح است که در وهله اول مسائل دفاعی را حل خواهند کرد با این وجود دور از ذهن نیست که آمریکا همچنان به افزایش نیروهای خود در منطقه ادامه دهد.

جنبش انصار الله یمن، شنبه گذشته در واکنش به محاصره این کشور و ادامه حملات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه‌های "بقیق" و "خریص" در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد.

با حمله به این تاسیسات نفتی ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد.

نیروهای انصارالله روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر