کد خبر 382115

بلندترین ساختمان مسکونی جهان دارای ۱۱۲طبقه خواهد بود

این روزها منهتن در ایالات متحده میزبان طرحی است که قرار است تبدیل به ساختمانی ۱۱۲طبقه شود. این ساختمان لقب بلندترین ساختمان مسکونی جهان را طی سال آینده دریافت می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، افرادی که از ارتفاعات می ترسند بهتر است هرگز هوس سر زدن به این ساختمان را نکنند چرا که دارای 112 طبقه است و 1.550 پا (472 متر) ارتفاع دارد.

این ساختمان از بلندترین ساختمان مسکونی فعلی جهان که در  خیابان 432 پارک منهتن واقع شده تنها 97 متر فاصله خواهد داشت. نمای این ساختمان رو به پارک مرکزی و مناظر دیدنی مانند ساختمان کرایسلر و پل جورج واشنگتن است و صاحبان 179 آپارتمان به معنای واقعی کلمه می توانند به آسمان برسند.

با این حال ، قیمت ها نیز بسیار بالا است، به طوری که یک پنت هاوس پنج خوابه 63 میلیون دلار (50.5 میلیون پوند) و یک آپارتمان دو خوابه در طبقه 33 با قیمت 6.9 میلیون دلار (5.5 میلیون پوند) پیش فروش می شود. جالب است بدانید شرکت سازنده این برج مجبور شد 6000 فوت مربع (560 متر مربع) "حقوق هوایی" را از ساختمانهای اطراف به ارزش 3 میلیارد دلار (2.4 میلیارد پوند) در خیابان غربی 57 خریداری کند.

علت این موضوع این بود که برخی از نیویورکی ها از این برج شکایت کردند که در کنار دو ساختمان بلند دیگر که نزدیکش است تمامی نوری را که به خیابان می تابد کور کرده اند. البته تیم سازنده این ادعا را که ساختمان تمام نور را مسدود کرده رد کرده اند و می گویند:" بعضی اوقات ممکن است کسی در جایی از پارک نشسته باشد و سایه ای روی آن ایجاد شود که بین 20 یا 30 دقیقه طول بکشد اما دائمی نخواهد بود."

بیشتر بخوانید
ارسال نظر