کد خبر 379611

تل‌آویو به اروپایی‌ها توصیه کرد به تحریم‌ها علیه ایران بپیوندند

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران، به کشورهای اروپایی توصیه کرد که برجام را لغو کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در واکنش به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که گام جدید ایران در مسیر کاهش تعهد به توافق هسته‌ای را تایید کرده، به کشورهای اروپایی توصیه کرد برجام را لغو کنند.

کاتص در توییتر نوشت: «در پی اعلامیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر نقض برجام توسط ایران، از فرانسه، انگلستان، آلمان و دیگران می‌خواهم که این توافق را لغو کرده به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بپیوندند.»

وی افزود: «جهان باید علیه آمال هسته‌ای نظامی و تروریسم جهانی ایران متحد شود.»

پیش از این هم مقام‌های رژیم صهیونیستی بارها از کشورهای اروپایی خواسته بودند که تحریم‌های یکجانبه خود علیه ایران را احیا کنند. تل‌آویو از تصمیم سال گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای اعمال تحریم علیه مردم ایران استقبال کرد.

رژیم صهیونیستی که خود تنها دارنده تسلیحات اتمی در غرب آسیا است، می‌گوید با وجود احیای تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تهران باید همچنان به محدودیت‌های هسته‌ای ذیل برجام پایبند بماند.

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه امسال بعد از یک سال از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای، اعلام کرد تا زمان عملی شدن وعده طرف‌های باقی مانده در برجام برای جبران آثار منفی تحریم‌های آمریکا، به مرور تعهد خود به توافق هسته‌ای را کاهش می‌دهد. در سومین گام از این روند مرحله به مرحله، ایران محدودیت‌های برجامی بر فعالیت‌های تحقیق و توسعه هسته‌ای را تعلیق کرد. 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در گزارشی تایید کرد که تهران به سوی نصب نسل‌های پیشرفته‌تر سانتریفیوژ حرکت کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر