کد خبر 378891

معترضان هنگ کنگی همچنان به تظاهراتشان ادامه می‌دهند

معترضان هنگ‌کنگی در تدارک برای برگزاری مجدد تظاهرات ضددولتی در راستای تداوم تظاهرات ماه‌های اخیرشان هستند؛ آن‌ها تهدید کرده‌اند این بار مسیرهای منتهی به فرودگاه بین‌المللی این دولت‌شهر را مسدود خواهند کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ تظاهرکنندگان هنگ‌کنگی گفته‌اند در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد اختلال در مسیرهای منتهی به فرودگاه‌ بین‌المللی این دولت‌شهر هستند.

امروز (جمعه) مقامهای فرودگاه هنگ‌کنگ طی بیانیه‌ای در روزنامه چینی "ساوث چاینا مورنینگ پست"، از تظاهرکنندگان خواستند "سفر ده‌ها هزار مسافر که هر روز از این فرودگاه استفاده می‌کنند را مختل نکنند".

معترضان قصد دارند از بعد از ظهر امروز در مناطق مختلف هنگ‌کنگ دست به اعتراض علیه دولت بزنند؛ ایستگاه‌های مترو و مکان‌های دولتی از جمله کانون‌های تظاهرات آنها عنوان شده‌ است.

اعتراضات مذکور نخست در ماه ژوئن و به دنبال مطرح شدن لایحه مجاز کردن استرداد مظنونان قضایی از هنگ کنگ به چین به راه افتاد.

روز چهارشنبه، کری لام، رئیس اجرایی هنگ‌کنگ اعلام کرد رسما این لایحه را پس می‌گیرد. این یکی از درخواست‌های پنجگانه و اصلی تظاهرکنندگان بود؛ با این حال به باور بسیاری، این اقدام بسیار دیر انجام گرفته و بخش کوچکی از درخواست‌های معترضان را پاسخ گفته است.

اکنون تظاهرکنندگان از امتناع کری لام از آغاز تحقیقات در خصوص خشونت‌های پلیس علیه معترضان خشمگین هستند. پلیس طی چندین سری از اعتراضات اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور و دیگر اقدامات بازدارنده کرده است؛ معترضان نیز در پاسخ، دست به پرتاب کوکتل مولوتوف و آجر به سوی پلیس زده‌اند.

سه تقاضای دیگر معترضان، خاتمه دادن به "شورش" خواندن تظاهرات، آزادی تمام بازداشتیان اعتراضات و داشتن حق انتخاب رهبر این دولت‌شهر به صورت دموکراتیک است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر