کد خبر 376633

مکرون: تلاش‌ها برای نزدیک کردن ایران و آمریکا شکننده است

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه امروز (سه‌شنبه) در سخنرانی سالانه خود در جمع سفرای فرانسوی اذعان کرد که تلاش‌هایش برای نزدیک کردن ایران و آمریکا به یکدیگر شکننده است. اما از نظر من همچنان یک راه ممکن برای بهبود روابط این دو کشور پس از دهه‌ها تنش وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه امروز (سه‌شنبه) در سخنرانی سالانه خود در جمع سفرای فرانسوی اذعان کرد که تلاش‌هایش برای نزدیک کردن ایران و آمریکا به یکدیگر شکننده است.

وی در ادامه سخنرانی‌اش در کاخ الیزه گفت: اما از نظر من همچنان یک راه ممکن برای بهبود روابط این دو کشور پس از دهه‌ها تنش وجود دارد.

مکرون با اشاره به اقدام اخیر خود برای دعوت از وزیر امورخارجه ایران به شهر بیاریتز فرانسه، محل برگزاری نشست گروه هفت خاطر نشان کرد که این اقدام دیپلماتیک پر ریسک به ایجاد شرایط برگزاری یک دیدار سودمند (میان سران ایران و آمریکا) کمک کرده است.

رئیس جمهور فرانسه که روز یک‌شنبه به‌طور غیر منتظره از وزیر امورخارجه ایران دعوت کرد تا به بیاریتز برود، در جریان نشست گروه هفت ابراز امیدواری کرد که روسای جمهور ایران و آمریکا بتوانند در هفته‌های آینده با یکدیگر دیداری داشته کنند.

مکرون همچنین گفت که این مسئولیت فرانسه است که نقش یک قدرت متعادل را ایفا کند و تلاش‌های او امیدواری‌هایی را برای کاهش تنش‌ها ایجاد کرده است.

رئیس جمهور کشورمان امروز سه‌شنبه گفت که آمریکا برای مذاکره ابتدا باید تحریم‌های ظالمانه علیه تهران را لغو کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر