کد خبر 375851

آمریکا برای مهار آتش سوزی در جنگل‌های آمازون کمک خاصی نمی‌کند

وزیر دفاع برزیل اظهار داشت که با وجود وعده‌های ترامپ، آمریکا برای مهار آتش سوزی‌های گسترده در جنگل‌های آمازون کار خاصی انجام نمی‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر دفاع برزیل شنبه شب به وقت تهران گفت که با وجود پیشنهاد کمک از جانب «دونالد ترامپ» برای مهار آتش سوزی در جنگل‌های آمازون، آمریکا کمک خاصی در این زمینه ارائه نمی‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «فرناندو آزوودو» وزیر دفاع برزیل در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: «بعد از تماس تلفنی ترامپ با "ژائیر بولسانارو" رئیس جمهور برزیل و پیشنهاد کمک از جانب وی، ارتباط دیگری بین این دو کشور در زمینه آتش سوزی صورت نگرفته است.»  

بر اساس این گزارش، آتش‌سوزی اخیر در جنگل‌های آمازون به قدری وسیع است که در تصاویر ماهواره‌ای نیز قابل رویت است. بسیاری بر این باورند که این آتش‌سوزی‌های گسترده به صورت عمدی  بوده  و انگشت ظن به سوی کشاورزانی است که احتمالاً از این آتش‌سوزی منفعت کسب می‌کنند و می‌توانند به زمین‌های بیشتری دست پیدا کنند.

به دنبال وسعت این آتش سوزی، رئیس‌جمهور برزیل به نیروهای مسلح این کشور دستور داد برای کمک به مهار آتش‌ در جنگل‌های آمازون وارد عمل شوند. ژائیر بولسانارو ضمن انتقاد از واکنش کشورهای دیگر تأکید کرد که آتش‌سوزی نمی‌تواند بعنوان بهانه‌ای برای تحریم یک کشور مورد استفاده قرار گیرد.

از ابتدای سال جاری میلادی، 72 هزار مورد آتش سوزی در برزیل رخ داده که 84 درصد بیشتر از زمان مشابه در سال ۲۰۱۸ است. بیش از نیمی از این آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌های آمازون رخ داده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری