{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372565

مقامات محلی چین اعلام کردند توفان سهمگین لیکیما در استان ججیانگ واقع در غرب چین تا کنون ۱۳ کشته و ۱۶ مفقود بر جا گذاشته است.

به گزارش شینهوا این توفان که از روز جمعه در جنوب و جنوب شرقی چین شروع به وزیدن کرده است علاوه بر خسارت مالی فراوانی که بار آورده است باعث لغو حدود ۷۰ پرواز در شهرهای مختلف چین به مقصد استان ججیانگ و شانگهای و برعکس شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گزارش می افزاید تا کنون بیش از یک میلیون نفر از ساکنان استان ججیانگ و همچنین شهرهای اطراف مجبور به ترک منازل و خانه های خود شده اند.

سازمان هواشناسی چین سرعت وزش این  توفان را ۵۲ متر بر ثانیه عنوان کرد و گفت به دلیل ایجاد سیلاب ناشی از بارش سهمگین باران نیز، در این مناطق مشکلاتی ایجاد شده است.

مردم نواحی جنوب و جنوب شرق چین هرساله به دلیل نزدیکی به آبهای آزاد در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) تجربه باران های سیل آسا و سیلاب را همراه با خسارات جانی و مالی دارند.

شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته، جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین در سال ۱۹۹۸ میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.

سال گذشته نیز بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در مناطق مختلف چین صدها نفر جان خود را از دست دادند.

در سال ۲۰۱۴ هم بر اثر بارش باران های شدید و وقوع توفان «سولیک» در استان «سیچوان» این کشور که منجر به رانش زمین نیز شد، حدود ۳۰۰ نفر کشته و مفقود شدند و ۵۲۰ هزار خانه تخریب شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری