{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 370704

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که از اوایل ماه آینده میلادی بر سیصد میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین تعرفه ۱۰ درصدی وضع خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ترامپ روز پنجشنبه در توئیتر خود نوشت که همزمان با «ادامه گفت‌وگوهای تجاری» با چین از اول ماه سپتامبر (دهم شهریور) تعرفه‌های جدید را اعمال می‌کند.

آمریکا درحال حاضر بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین تعرفه ۲۵ درصدی وضع کرده و تعرفه‌های جدید تقریبا تمام محصولات وارد شده از چین را در بر خواهد گرفت.

به نوشته تارنمای هیل، اعلان غیرمنتظره ترامپ در مورد تعرفه‌ها نشان‌دهنده نارضایتی وی از نحوه پیشرفت گفت‌وگوهای تجاری با چین است. دور اخیر این گفت‌ و گوها در شانگهای روز چهارشنبه با شکست به پایان رسید.

این درحالی است که کاخ سفید روز چهارشنبه در بیانیه‌ای مدعی شده بود که مذاکرات با چین «سازنده» بوده است.

طرح ترامپ برای اعمال تعرفه‌های جدید بازارهای مالی را متزلزل کرد. در پی این اعلان رئیس جمهوری آمریکا، ارزش سهام «داو جونز» بیش از دویست واحد و ارزش سهام S&P ۵۰۰ نیز حدود هفت دهم درصد کاهش یافت.

بسیاری از قانونگذاران آمریکایی و تحلیلگران اقتصادی می‌گویند که وضع تعرفه‌ها بهای کالاهای مصرفی را افزایش می‌دهد و در نهایت منجر به کاهش رشد اقتصادی آمریکا می‌شود.

«گری کوهن» مشاور اقتصادی سابق ترامپ روز پنجشنبه گفت که جنگ تجاری با بالا بردن هزینه‌ها، تاثیر شدیدی بر بخش تولیدی داشته است. وی افزود: به باور من، همگان از جنگ تجاری زیان خواهند دید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری