کد خبر 368275

برلین: از رویکرد ترامپ در قبال ایران پیروی نمی‌کنیم

وزیر خارجه آلمان ضمن رد رویکرد ضد ایرانی «دونالد ترامپ» اظهار داشت که کشورش در پی تنش زدایی در تنگه هرمز از طریق دیپلماسی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه آلمان دوشنبه گفت که کشورش به راهبرد فشار حداکثری آمریکا علیه ایران نمی‌پیوندد.

 به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفته که برلین از رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران پیروی نمی‌کند و اولویت آلمان «تنش‌ زدایی» از طریق «دیپلماسی» است.

بر اساس این گزارش، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس یکشنبه  به صورت تلفنی با هایکو ماس وزیر خارجه آلمان و «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه درباره تنش در تنگه هرمز رایزنی کرد. 

براساس بیانیه ای که در این زمینه منتشر شده است، وزرای خارجه این سه کشور اروپایی توافق دارند که امنیت عبور و مرور کشتی‌ها از طریق تنگه هرمز اولویت اصلی برای کشورهای اروپایی است، در عین حال باید از هرگونه تشدید تنش در منطقه خودداری شود.

 به نوشته آسوشیتدپرس،  هایکو ماس بعد از دیدار روز گذشته خود با همتای انگلیسی و دیدار روز دوشنبه خود با وزیر خارجه فرانسه اظهار داشت، علاوه بر بررسی خطرات تنگه هرمز، اروپا همچنان بازی با «کارت دیپلماتیک» را  ادامه خواهد داد.

 وی در ادامه گفت: «آنچه نیاز داریم تنش زدایی است و همتایان انگلیسی و فرانسوی من هم چنین عقیده‌ای را دارند.»

وزیر امور خارجه آلمان روز گذشته نیز به تحولات اخیر در خلیج‌فارس و توقیف نفتکش انگلیسی واکنش نشان داد و به نشریه آلمانی «بیلدام‌زونتاگ» گفت: «مهم است که از وقوع جنگ جلوگیری شود. به این منظور همه شرکای اروپایی و کشورهای منطقه در تلاش هستند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری