{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 365616

وزیر امور خارجه آمریکا از سایر کشورها خواست تا نام حزب الله لبنان را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا، در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به قرار گرفتن نام ۳ شهروند لبنانی مرتبط با حزب الله در فهرست تحریم های آمریکا، مدعی شد: این تحریم‌ها علیه مقامات ارشد حزب‌الله بخشی از تلاش آمریکا برای مقابله با نفوذ فاسد حزب‌الله در لبنان است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در ادامه از همپیمانان آمریکا خواست تا نام حزب‌الله لبنان را به طور کامل در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهند.

پیش از این وزارت خزانه‌داری آمریکا از قراردادن نام ۳ لبنانی مرتبط با حزب‌الله لبنان در فهرست تحریم‌های خود خبر داده بود. این اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در شرایطی صورت گرفته که ۲ نفر از افراد تحریم شده شامل «امین شری» و «محمد رعد» از اعضای پارلمان لبنان هستند.

تا کنون بیشتر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان مخالفت خود را با قرار دادن نام حزب الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی اعلام کرده‌اند.

اقدام آمریکا در مورد حزب الله لبنان در حالی است که این حزب به عنوان حزبی سیاسی در لبنان فعال است و برخی اعضای کابینه این کشور از حامیان و اعضای حزب الله به شمار می‌روند و براین اساس آمریکا با اقدام اخیر خود در واقع بخشی از دولت لبنان را مشمول تحریم قرار داده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری