{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 365518

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با به اشتراک گذاشتن یک نقل قول جعلی از رونالد ریگان، همتای اسبق خود مدعی شد که ریگان سالها پیش ریاست جمهوری وی را پیش بینی کرده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، رئیس جمهور آمریکا با بازنشر یک پست توئیتری به تاریخ دو سال پیش از یک حساب کاربری با ۱۳ دنبال‌کننده، تصویر مشترکی از خود و رونالد ریگان متعلق به سال ۱۹۸۷ را به اشتراک گذاشت.

ترامپ: ریگان ۳۰ سال پیش ریاست‌جمهوری من را پیش‌بینی کرد!

 اگرچه این عکس واقعی است، اما هیچ مدرکی دال بر اینکه ریگان واقعا ریاست جمهوری ترامپ را پیش بینی کرده بود، وجود ندارد. ترامپ نقل قولی از ریگان را به این مضمون بر روی این تصویر قرار داد: «هرگز نمی‌دانم چگونه این را توضیح دهم، وقتی که من این مرد جوان را ملاقات کردم، حس کردم دارم با یک رئیس جمهور دست می‌دهم.» سپس ترامپ بر روی این نقل قول منتسب به ریگان نوشت: باهوش!

ترامپ: ریگان ۳۰ سال پیش ریاست‌جمهوری من را پیش‌بینی کرد!

شبکه اجتماعی توئیتر اندکی پس از بازنشر این پست از سوی رئیس جمهور آمریکا، حساب کاربری مذکور را به طور موقت بست. این تصویر اوایل سال میلادی جاری ابتدا در شبکه اجتماعی فیس بوک به اشتراک گذاشته شد. وب سایت اسنوپز گزارش داد عکس ریگان و ترامپ واقعی است و در سال ۱۹۸۷ در کاخ سفید گرفته شد با این حال گفته می‌شود هیچ مدرک و سندی مبنی بر اینکه این حرف‌ها را واقعا رئیس جمهور اسبق آمریکا درباره ترامپ گفته، وجود ندارد.

رئیس جمهور آمریکا قرار است این هفته نشستی در خصوص رسانه‌های اجتماعی در کاخ سفید برگزار کرده و در آن به ادعاهای مربوط به رویکرد جانبدارانه این شبکه‌ها علیه او و محافظه کاران بپردازد. شبکه‌های اجتماعی بزرگی از جمله توئیتر و فیس بوک که به این نشست دعوت نشده اند، طرح چنین ادعاهای را از سوی ترامپ رد می‌کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری