کد خبر 362958

نشست دوجانبه ترامپ با پوتین در حاشیه اجلاس گروه۲۰

رؤسای جمهور آمریکا و روسیه با حضور کوتاه مقابل دوربین خبرنگاران پیش از آغاز دیدار دوجانبه در حاشیه اجلاس گروه ۲۰، گفتند که درباره مسائل مهمی از جمله تجارت و خلع سلاح صحبت می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حاشیه نشست گروه 20 در ژاپن با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرد.

ترامپ و پوتین پیش از آغاز نشست دوجانبه و مذاکرات در حاشیه نشست گروه 20، دقایق کوتاهی مقابل دوربین خبرنگاران حاضر شدند.

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اشاره به اینکه مسائل زیادی هست که باید درباره آنها با همتای روسی خود صحبت کند، گفت: «تجارت، برخی مسائل خلع سلاح، مقداری اقدامات محافظتی... ما دیدار عالی خواهیم داشت».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» ترامپ با بیان اینکه دیدار مجدد با پوتین برای او «افتخار بزرگی» است، افزود: «ما روابط بسیار بسیار خوبی داریم. ما اوقات بسیار خوبی را باهم خواهیم داشت. چیزهای بسیار خوبی از این دیدار به‌دست می‌آید».

رئیس‌جمهور روسیه نیز ضمن تاکید بر اینکه موضوعاتی هست که حتما باید درباره آنها با همتای آمریکایی خود صحبت کند، توضیح داد: «تمام موضوعات مشخص شده است. ما همدیگر را از زمان دیدار هلسینکی ندیده بودیم».

یک خبرنگار در پایان صحبت‌های دو رئیس‌جمهور، از ترامپ پرسید که آیا به پوتین می‌گویید در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 آمریکا دخالت نکنند و ترامپ نیز با لحنی غیرجدی خطاب به پوتین گفت: «در انتخابات ما دخالت نکنید!».

یک مقام آمریکایی روز سه‌شنبه گفته بود که در دیدار دوجانبه میان ترامپ و پوتین در حاشیه نشست گروه 20 در ژاپن، موضوعاتی نظیر ایران، سوریه، اوکراین، کنترل تسلیحات و دیگر موضوعات امنیتی دوجانبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر