کد خبر 362168

هشدار تروئیکای اروپا به ایران درخصوص عواقب خروج از برجام

سه کشور اروپایی فرانسه و آلمان به همراه انگلیس طی یادداشت دیپلماتیکی به تهران درباره عواقب عدم پایبندی به برجام هشدار دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دیپلمات‌ها روز دوشنبه خبر دادند که انگلیس، فرانسه و آلمان طی یادداشتی دیپلماتیک به ایران درباره عواقب عدم پایبندی تهران به تعهدات هسته‌ای خود هشدار دادند.

به گزارش رویترز، این یادداشت دیپلماتیک روز شنبه (1 تیرماه) به ایران تحویل داده شده است.

امروز نیز سخنگوی دولت انگلیس با بیان اینکه لندن برای کاهش تنش‌ها با ایران همکاری می‌کند، مدعی شد در صورت عدم همکاری تهران درخصوص برجام گزینه‌های دیگر را مد نظر قرار خواهد داد.

«عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران روز گذشته در دیدار با «اندرو موریسون» معاون وزیر خارجه بریتانیا در امور خاورمیانه با یادآوری تعلل و کوتاهی کشورهای اروپایی در عمل به تعهدات خود در توافق برجام گفت: متاسفانه هیچ توازنی بین تکالیف و حقوق ما در برجام وجود ندارد و بنابراین دلیلی برای ادامه تعهد ایران به برجام باقی نمی ماند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بعد از خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران با گروه 5+1 در تاریخ 18 اردیبهشت سال قبل، تحریم‌هایی را که ذیل برجام لغو شده بودند (از جمله تحریم‌های حوزه نفتی و بانکی) در دو بازه 80 و 90 روزه علیه تهران احیا کرد. اتحادیه اروپا نیز بعد از یک سال انفعال، نهایتا یک کانال ویژه مالی برای تسهیل تبادلات تجاری با ایران موسوم به «اینستکس» ثبت کرد اما هنوز اقدام خاصی در آن صورت نگرفته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری