{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 361261

وزارت امور خارجه بحرین اقدام دفاعی ایران در سرنگون کردن یک فروند پهپاد متجاوز به حریم ایران را محکوم و آن را «اقدام خصمانه» و «بزدلانه» توصیف کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت امور خارجه بحرین به اقدام ایران در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکا به حریم آسمان جنوب ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای سرنگونی این پهپاد متجاوز را «محکوم و بشدت از آن ابراز انزجار کرد» و مدعی شد که این پهپاد در حریم بین‌المللی آسمان منطقه تنگه هرمز سرنگون شده است.

بحرین این اقدام ایران را «عمل خصمانه» و «تشدید خطرناک تنش غیرموجه» خواند و مدعی شد که ایران تردد بین‌المللی و امنیت و ثبات منطقه را هدف قرار می‌دهد.

پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد پنجشنبه (۳۰ خرداد) به دنبال تجاوز و ورود یک فروند پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران در استان هرمزگان، به سمت آن آتش گشود و آن را با موشک زمین به هوا سرنگون کرد.

پهپاد

نمونه‌ای از پهپاد متجاوز آمریکا

فرماندهی نیروهای آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) با صدور بیانیه‌ای رسما به هدف قرار گرفتن این پهپاد که از نوع «گلوبال هاوک» بود، اعتراف کرد ولی مدعی شد که این پهپاد در آسمان تنگه هرمز سرنگون شده است نه آسمان ایران.

وزارت امور خارجه ایران نقض حریم هوایی این کشور از سوی را محکوم کرد و اعلام کرد که از واشنگتن به شورای امنیت شکایت خواهد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری