کد خبر 358671

ظریف: سیاست آمریکا در قِبال ایران تغییر نکرده است

وزیر امور خارجه با اشاره به راهبرد آمریکا مبنی بر فشار حداکثری به ایران تصریح کرد که سیاست آمریکا در قِبال ایران تغییر نکرده است، البته ایران موفق شده اجماع جهانی علیه کشور را بشکند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی نجفی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات جلسه عصر امروز(یکشنبه، 19 خرداد) این کمیسیون، گفت: نشست مذکور با حضور آقای ظریف وزیر امور خارجه و به منظور بررسی و تبادل نظر پیرامون آخرین مسائل و تحولات سیاست خارجی برگزار شد.

وی افزود: ظریف با اشاره به راهبرد آمریکا مبنی بر فشار حداکثری به ایران تصریح کرد که سیاست آمریکا در قِبال ایران تغییر نکرده است، البته ایران موفق شده اجماع جهانی علیه کشور  را بشکند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: ظریف وی با اشاره به جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه کشورهای مختلف از جمله ایران تاکید کرد که جنگ اقتصادی از اقدام نظامی بدتر است،‌زیرا غیرنظامیان را نشانه می‌رود.

نجفی ادامه داد: ظریف تلاش برخی کشورها در اجلاس موسوم به معامله قرن را بیهوده خواند و تصریح کرد که تلاش این کشورها به نتیجه نمی‌رسد.

وی ادامه داد: همچنین وزیر امور خارجه با ارائه گزارشی از تحرکات و سفرهای اخیر در روابط با کشورهای همسایه و کشورهای منطقه بر اهمیت این کشورها در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تأکید و این رایزنی‌ها و سفرها از جمله سفر نخست‌وزیر ژاپن و سفر وزیر امور خارجه آلمان به ایران و همچنین سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور به تاجیکستان و قزاقستان جهت شرکت در اجلاس مهم سیکا و شانگهای و دیدار سران درگیر این اجلاس، از جمله دیدار با رؤسای جمهور روسیه و چین را در شرایط کنونی تأثیرگذار ارزیابی کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به طرح نقطه‌نظرات خود پرداختند و از حرکات و ابتکارات دستگاه دیپلماسی در روابط با کشورهای منطقه استقبال کرده و از این سیاست حمایت کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر