کد خبر 357958

موساد؛ عامل اصلی اتهام‌زنی به ایران در حادثه «الفجیره»

بعد از اینکه مقامات آمریکا، ایران را به دست داشتن در حوادث و انفجارهای بندری در امارات متهم کردند، اکنون گفته می‌شود سازمان «موساد» و صهیونیست‌ها از عاملان اتهام‌زنی به ایران بودند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، با گذشت حدود سه هفته از وقوع چند انفجار در بندر «الفجیره» امارات و آسیب‌دیدن چهار کشتی نفت‌کش، برخی منابع می‌گویند که سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی «موساد» آمریکا را متقاعد کرده که ایران را متهم اصلی در این حوادث اعلام کند.

شبکه «کان» متعلق به تلویزیون رژیم صهیونیستی  شامگاه گذشته (دوشنبه) گزارش داد که دولت آمریکا اطلاعاتی را که از سازمان موساد درباره نقش داشتن ایران در انفجارهای الفجیره دریافت کرده، به زودی و پیش از جلسه شورای امنیت سازمان ملل منتشر خواهد کرد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» وی یک فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی نیز برای اینکه ادعای دست داشتن ایران در حادثه بندر الفجیره را باورپذیر کنند، مدعی شد: «(اقدام ایرانی‌ها) یک عملیات کماندویی بسیار عالی و چشمگیر بود».

وی در ادامه ادعاها و اتهام‌زنی به ایران گفت که هدف از این عملیات، آسیب‌زدن به نفت‌کش‌های پهلوگرفته در این بندر بود بدون آنکه به خدمه آن جراحتی وارد شود.

شبکه 13 رژیم صهیونیستی نیز پیشتر با انتشار گزارش‌هایی تحریک‌آمیز، ادعا کرده بود ایرانی‌ها در حال بررسی گزینه‌های حمله به منافع آمریکا یا متحدانش در منطقه هستند. اقدامی که باعث شد مقامات آمریکایی زبان به تهدید نظامی ایران بگشایند.

روز بیست‌ودوم اردیبهشت ماه بود که امارات اعلام کرد چند کشتی نفت‌کش در نزدیکی بندر الفجیره هدف «عملیات خرابکارانه» قرار گرفته‌اند.

جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از این رخداد، بر لزوم حفظ امنیت آبراه‌های منطقه تأکید کرده، با این وجود رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی در روزهای گذشته به مرور تلاش کرده‌اند تا این حادثه را به ایران نسبت دهند.

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا طی روزهای گذشته، بدون ارائه دادن هیچ مدرکی، ایران را به دست داشتن در انفجار نفت‌کش‌ها در این بندر اماراتی متهم کرده بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر